Jak posprzątać podłogę w domu?
Jak posprzątać podłogę w domu?

Wiesz, że można skutecznie umyć podłogę bez uciekania się do silnych detergentów? Przyzwyczailiśmy się do pięknie pachnących, kwiatowych płynów do czyszczenia podłóg, których świeży zapach roznosi się po całym domu oznajmiając jego mieszkańcom, że w tym domu dba się o czystość. Niestety wraz z tym przyjemnym zapachem często wdychamy niebezpieczne dla zdrowia substancje, które mogą podrażniać drogi oddechowe i w dłuższym czasie wywoływać szereg dolegliwości i ciężkich chorób.

Na szczęście jest szereg bezpiecznych dla zdrowia i środowiska alternatywnych rozwiązań, które z powodzeniem możemy zastosować przy sprzątaniu podłogi.

czytaj całość »
Jak wybrać najlepszy worek kompostowalny?
Jak wybrać najlepszy worek kompostowalny?

Kilka słów o magicznych właściwościach ekologicznych worków kompostowalnych na bio odpady. 

  • Co to właściwie znaczy, że worki na śmieci biodegradowalne są kompostowalne?
  • Co wrzucamy do Bio?
  • Worki na śmieci biodegradowalne – fanaberia czy rozsądek?
czytaj całość »
Szare mydło potasowe – czy warto go używać?
Szare mydło potasowe

Cenione przez nasze babcie i prabacie, na chwilę zapomniane szare mydło potasowe, znowu wraca do łask! Chyba nie ma osoby dorosłej, która na jakimś etapie swojego życia nie zetknęła się z szarym mydłem. Moje wspomnienia z nim związanie są z moczeniem stłuczonej kostki w mydlinach z szarego mydła w celu zmniejszenia opuchlizny. Ale to tylko jedno z jego wielu dobroczynnych zastosowań.

Prawdziwe szare mydło ma bowiem wiele przeznaczeń!

czytaj całość »
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl